zdjęcia KWK Siersza

blog statecznej panienki

Temat: <OFF> Beskidy i Tatry z Katowic ( i nie tylko )

@ORJ
Świetne! Ile masz km do Sierszy? Ode mnie jest 22. co jeszcze świeci na nocnym niebie? Na pewno widzisz Kosztowy, komin na Dąbrówce, Bytków -? Łagisza i Huta Katowice jakoś skromnie w tym towarzystwie się prezentują, moze też sobie zmienią na lepsze.


Do Sierszy w linii prostej jest 30 km,Patrząc odmnie ,to miga El.Siersza,El Jaworzno III,Łagisza,Ec Katowice,Ec Będzin,maszt Kosztowy.Niebawem powinny zacząć kominy Huty Katowice 2xH 150m i najwyzszy H-250m,EC Zabrze H-200m też go widzę.Do innych obiektów które widzę z dachu z oświetleniem przeszkodowym "średniej intnsywności"-niemigajacymi należą wieża Bytków,stary komin EC Będzin,kominy ZEC nr 6 obok KWK Wujek.teraz nowe światła montowane są na kominach "karmerskich"ZEC nr 5 obok KWK Wieczorek-na Nikiszowcu,lada dzień zabłysną.
Jako ciekawostkę dodam że z okolicy lotniska Pyrzowice widziałem bardzo odległy maszt w Klepaczce świeci jak w kosztowach.

Jak co to mam więcej takich nocnych zdjeć.
pozdro:) :D

Źródło: forum.astropolis.pl/index.php?showtopic=13392Temat: [Śląskie] Górnośląskie kopalnie
Niby obwodnica, ale jednak to główny ślad drogi 79. Obecnie to mniej więcej tak wygląda (patrząc w przeciwną stronę niż powyzsze zdjecia):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... a2790.html

Pozdrawiam

Edit: A odnośnie Sierszy to PKW daleko nie ma. Sobieski kopie w tych rejonach, lecz z tego co wiem KWK Siersza została zatopiona, a odwadnianie obszaru jest kosztowne...
Źródło: forum.gkw24.pl/viewtopic.php?t=88


Temat: [Śląskie] Górnośląskie kopalnie

Niby obwodnica, ale jednak to główny ślad drogi 79. Obecnie to mniej więcej tak wygląda (patrząc w przeciwną stronę niż powyzsze zdjecia):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... a2790.html

Pozdrawiam

Edit: A odnośnie Sierszy to PKW daleko nie ma. Sobieski kopie w tych rejonach, lecz z tego co wiem KWK Siersza została zatopiona, a odwadnianie obszaru jest kosztowne...


Sytuacja wygląda tak, iż w chwili obecnej w Trzebini likwidowane są Zakłady Górnicze Trzebionka (to ta kopalnia, która widać z pociągu relacji Katowice-Kraków).
Pewnie to właśnie na bazie tej kopalni, miała by powstać nowa-stara kopalnia węgla...
Źródło: forum.gkw24.pl/viewtopic.php?t=88


Temat: Potwór z Loch Ness w Przełomie czyli hałda i staw ZGT
" />Pycliku, wyhamuj nieco.
Annihilator z lucasem w zanadrzu mają pręty paliwowe do reaktora jądrowego. Bez osłony berylowej - czyli o większej sile rażenia. Jak będziesz się denerwował, to mogą Ci dać do potrzymania te pręty. Jakie będą efekty z takiego "prezentu" - to ja wolę nie wiedzieć.
Prawdopodobnie i mnie się dostanie od Pyclika,bo to jego wątek i powinienem pisać zgodnie z tematem tegoż wątku.

Annihilatorze. Z tym pikusiem możemy się dogadać. Ten osadnik alkaliczny po byłym kamieniołomie "Górka" to taki niezaleczony jeszcze wrzód na trzebińskiej ziemi. Jak wiadomo, wrzody lubią się rozrastać - gdy zabieg nie do końca był profesjonalny. Masz rację, źródła w tym wyrobisku są nadal czynne i tych odpadów poboksytowych z dużą zawartością rozcieńczonego NaOH nie ma jak wywieźć. Najprostszym rozwiązaniem byłoby sukcesywne zasypywanie tego wyrobiska z chwilą odkrycia się dna zbiornika. Ale czy skutecznym?. W latach '90 minionego stulecia była rozważana taka koncepcja - kiedy w tym wyrobisku była niewielka ilość skażonej wody. Do tego celu miała być wykorzystana hałda elektrowni Siersza. Ten zamysł nie został zrealizowany z przyczyn prozaicznych - z powodu parokrotnej wymiany prezesów ZSO "Górka", przybyłych z zewnątrz jako spadochroniarze z ukierunkowaniem na marketing i zarządzanie zasobami ludzkimi. O tym powiększającym się skażonym jeziorku nie mieli bladego pojęcia. Podobnie, jak niebawem starosta pow. Chrzanów i burmistrz Trzebini. W efekcie działalności spadochroniarzy ZSO"Górka" zlikwidowano, a skażone wyrobisko przeszło na stan Skarbu Państwa - czyli we władanie Starosty. Starosta chrzanowski szybko oprzytomniał i podrzucił to wyrobisko burmistrzowi Trzebini. Reszta jest dość obszernie opisana przez Przełom - między wierszami można dociec, dlaczego tak opornie trwa ta rekultywacja tegoż skażonego jeziorka.
Aby docenić Twoje zainteresowanie, to wskoczyłem na rower (rower - to Twoja specjalność i pasja) i wykonałem kilka zdjęć obecnego stanu skażonego "jeziorka". Jako załącznik do tego postu.
Przy okazji zacny Pycliku, zobacz, ile już mamy miejsca na ewentualne zasypywanie tego "jeziorka". Może jakaś część hałdy po ZGT by się tam zmieściła? Powiedzmy ta, w której ilość związków metali ciężkich jest znikoma.

Lucasie, z tymi hałdami po dawnej i niedawnej działalności górniczej oraz hutniczej niewątpliwie masz rację.Ty jak i Annihilator jesteście z Trzebini. A hałd nam w tej Trzebini nie brakuje. No. ale nie będziemy zaśmiecać tutaj wątku Pyclikowi. Miejmy nadzieję, że po zaprzestaniu działalności w ZGT, nie będzie rabunkowego i bezmyślnego kawałkowania nieczynnych obiektów po ZGT. Jak to było w przypadku "Górki" i ZM Trzebinia. Nie mówiąc o zlikwidowanej w sposób bestialski KWK Siersza. Hałda po ZMTrz. jest nadal groźna. A wiekowo należy do przodujących w naszym rejonie.
Źródło: wwolnejchwili.przelom.pl/forum/viewtopic.php?t=1158